אוננות: היסטוריה, יתרונות והנחיות לתרגול בריא

סיפורי סקס

435 מילים

אוננות היא גירוי עצמי של איברי המין להנאה מינית. לאורך ההיסטוריה המתועדת, תרגול האוננות תועד בבני אדם, כמו גם בפרימטים ובעלי חיים אחרים. כיום, אוננות מקובלת כחלק בריא של המיניות, והפרקטיקה שלה טומנת בחובה מגוון יתרונות. מאמר זה ידון בהיסטוריה של אוננות, יחקור יתרונות פוטנציאליים ויציע הנחיות לשיטות אוננות בריאות.

היסטוריה של אוננות
למרות אוננות ניתן לייחס מאות שנים אחורה, האזכור המתועד המוקדם ביותר של המנהג הוא משנת 2300 לפנה"ס בלוחות העתיקים של מסופוטמיה, שם הוא כונה מאניה או הימוטו. במצרים העתיקה, אוננות הייתה נפוצה יחסית ונחשבה לחלק מהחקירה המינית. מסמכים מהמאה החמישית לפני הספירה מפרטים הוראות כיצד לאונן. היוונים הקדמונים ראו באוננות סוג של תרפיה, כאשר טקסטים רבים דנים ביתרונותיה הפיזיים האפשריים.

בתקופת ימי הביניים, נוהג האוננות נרתע על ידי הכנסייה הקתולית ונחשב לחטא. במאה ה -16, חוקר הטבע והרופא השווייצרי יוהאן יאקוב ווקר כתב ספר על בריאות מינית שבו תיאר אוננות כ"הכרחית לבריאות". הצהרה זו נתקלה בהתנגדות בכנסייה, אך הייתה לה השפעה רבה בהפיכת העמדות לגבי אוננות לחיוביות יותר. במאה ה -18, הנאורות עודדה אנשים לחקור את המיניות שלהם ורבים מתומכיה עודדו אוננות כדרך לרכוש ידע על הגוף.

היתרונות של אוננות
לאוננות יתרונות פיזיים ופסיכולוגיים פוטנציאליים רבים. מבחינה פיזית, אוננות יכולה לעזור להקל על מתח, לספק פורקן מיני, להגביר את זרימת הדם ולהמריץ את שרירי רצפת האגן. זה יכול גם לעזור לאנשים להרגיש יותר בנוח ולהכיר את גופם, מה שיכול לעורר עוררות מינית ולשפר חוויות מיניות.

מבחינה נפשית, אוננות יכולה להקל על חרדה, להרים תחושות של דיכאון, ולעזור להפחית נדודי שינה. אוננות יכולה גם לתת לאנשים את ההזדמנות לחקור בבטחה ולרכוש ביטחון במיניות שלהם. זה יכול לשמש גם כדי לגלות אהבות מיניות ולא אוהב.

sexysolosluts.com
לבסוף, אוננות עשויה לעזור לשפר את היחסים עם בני זוג. מחקרים הראו כי אנשים המאוננים הם בדרך כלל בטוחים יותר במערכות היחסים המיניות שלהם ונוטים יותר לתרגל מין בטוח.

הנחיות להרגלי אוננות בריאים
למרות שאוננות היא בדרך כלל פרקטיקה בטוחה ובריאה, היא יכולה להיות מסוכנת בנסיבות מסוימות. אנשים שחווים בעיות כגון כאב או מצוקה צריכים לבקש עזרה מאיש מקצוע מוסמך בתחום הבריאות.

בנוסף, אנשים צריכים לתרגל היגיינה טובה לפני ואחרי אוננות. חשוב להשתמש בחומר סיכה בעת אוננות ולנקות את הידיים ואיברי המין לפני ואחרי הנגיעה בהם. אנשים צריכים גם לשמור על הצעצועים שלהם וכל חפצים אחרים המשמשים לאוננות נקיים ושטופים באופן קבוע.

לבסוף, אנשים צריכים להיות מודעים לסוג הפנטזיות או הפורנוגרפיה שהם בוחרים להציג או לשלב באוננות. יש להימנע מפנטזיות ופורנוגרפיה שהן אלימות, נצלניות או בלתי חוקיות.

מסקנה
אוננות היא חלק נורמלי של המיניות כי הוא בדרך כלל בטוח ובריא. יש לה היסטוריה ארוכה המשתרעת על פני מאות שנים, והיא טומנת בחובה מספר יתרונות הן בתחום הפיזי והן בתחום הפסיכולוגי. אנשים צריכים לתרגל הנחיות אוננות בריאות כדי להבטיח את שלומם ורווחתם.

בלוג סקס ondequando מאמרים נוספים

טנטרה: חקר האמנות העתיקה של חיבור רוחני וטרנספורמציה

מאולפני יוגה ועד לתקשורת המיינסטרים, המונח "טנטרה" צבר פופולריות רבה בשנים האחרונות. עם זאת, המהות והחשיבות האמיתית של מנהג עתיק זה הולכת לאיבוד לעתים קרובות בתיאור המודרני שלו. במציאות, טנטרה היא דרך רוחנית עמוקה שחורגת הרבה מעבר לטכניקות מיניות וסטריאוטיפים. במאמר…

טנטרה: חקר האמנות העתיקה של חיבור רוחני וטרנספורמציה

טנטרה: חקר האיחוד המקודש של הנפש, הגוף והרוח

מה עולה לכם בראש כשאתם חושבים על טנטרה? אולי אתם מדמיינים טקסים אקזוטיים, פרקטיקות מיניות ואמונות אזוטריות. בעוד שאולי יש אמת מסוימת באסוציאציות אלה, טנטרה היא הרבה יותר מאשר השקפה צרה זו. זוהי מסורת רוחנית מגוונת ועתיקה שהתפתחה במשך אלפי שנים,…

טנטרה: חקר האיחוד המקודש של הנפש, הגוף והרוח

הרצליה: פנינה נסתרת על חוף הים התיכון של ישראל

העיר הרצליה, הממוקמת רק 15 ק"מ צפונית לתל אביב, מאפילה לעתים קרובות על שכנתה הגדולה והמוכרת יותר. אבל פנינה נסתרת זו על חוף הים התיכון של ישראל יש כל כך הרבה מה להציע, מחופים מדהימים ותעשיית היי-טק משגשגת ועד היסטוריה עשירה…

הרצליה: פנינה נסתרת על חוף הים התיכון של ישראל