ההיסטוריה והרלוונטיות של דירות דיסקרטיות בארצות הברית

סיפורי סקס

393 מילים

דירות דיסקרטיות, או דירות דיסקרטיות, היו חלק מהתרבות האמריקאית מאז אמצע המאה ה -17 ונותרו נוכחות כיום ברחבי ארצות הברית. להקמת מקומות אלה יש היסטוריה עשירה ומסובכת, ייחודית לתרבות האמריקאית ולעתים קרובות אינה מובנת. מטרתו של דירה דיסקרטית היא לספק שירותי מין תמורת תשלום, ולמרות שאינם חוקיים ברוב המדינות, מוסדות אלה עדיין מתקיימים מתחת לאדמה או בתוך גבולות מוסדות חוקיים כמו מועדוני חשפנות.

דירות דיסקרטיות אמריקאים מוקדמים הוקמו לעתים קרובות ליד נמלים או בפאתי ערים, מכיוון שמשמעות הדבר הייתה שהם יכלו להישאר מוסתרים במידה רבה ובכך להימנע מהעמדה לדין. האנשים שניהלו את המוסדות עשו זאת לעתים קרובות עם פטור יחסי מעונש, מכיוון שרק לעתים רחוקות היו חוקים על הספרים באותה תקופה כדי להסדיר את הדירות הדיסקרטיות. כתוצאה מכך, מוסדות אלה הפכו לעתים קרובות למוקדים של פשע מאורגן ודחיקתם לשוליים של אלה שחיפשו שירותים. נוכחותה של הזנות הייתה כזו שהיא נתפסה כחלק מחיי היומיום והנורמליים של העיר.

חוקים נגד זנות ושידול ניתן לייחס כבר בתקופה הקולוניאלית, אם כי התנגדות ציבורית לא הייתה קיימת ברובה. רק באמצע המאה ה-19 החלו קמפיינים לסגירת דירות דיסקרטיות. קמפיינים אלה התפרשו על פני המדינה ומדינות שונות החלו להעביר חוקים שהגדירו הקמת בית זנות כעבירה פלילית. מכאן ואילך, רוב הערים יכללו רשויות אכיפת חוק שיסייעו לווסת ולסגור את כל הדירות הדיסקרטיות הפועלים באזור.

עם זאת, מאמצים אלה יתבררו בעיקר כמכשול זמני עבור הדירות הדיסקרטיות, שכן רבים מהם – במיוחד אלה בערים הגדולות – חזרו במהרה לעסקים, לעתים קרובות פועלים בסודיות ובדרך כלל מתקיימים בתוך גבולות המוסדות המשפטיים. ההערכה היא כי נכון לתחילת המאה ה-21, ישנם עדיין 200 עד 500 דירות דיסקרטיות פעילים בארצות הברית.

נוכחותם של דירות דיסקרטיות בארצות הברית נותרה שנויה במחלוקת ובמידה רבה לא מובנת. הוא נתפס לעתים קרובות כמפעל הרסני ומרושע, ונקשר לאורך ההיסטוריה לפשע המאורגן. אבל האמת היא שדירות דיסקרטיות מספקים פורקן כלכלי חשוב הן ללקוחות והן לעובדי מין. לקוחות מקבלים גישה לשירות בעלות נמוכה בהרבה מאתרי היכרויות מסורתיים או שירותי ליווי, ולעובדי מין יש מקום להרוויח כסף ולהיות הבוס של עצמם, חופשי מרוב הביקורת המשפטית והסטיגמה הקשורה לזנות. בסופו של דבר, התרומות הכלכליות שהדירות הדיסקרטיות נותנים, הן לקהילות הסובבות והן לעובדי מין, לעתים קרובות אינן מוערכות או מתעלמות מהן.

נוכחותם של דירות דיסקרטיות הייתה ותמיד תהיה חלק מהתרבות האמריקאית. למרות שזו בהחלט תעשייה שנקשרה לפשע המאורגן, היא גם סיפקה פורקן חשוב ללקוחות ולעובדי מין כאחד. זהו עסק מורכב ומסובך, אך תרומתו הכלכלית, הן לעובדי המין והן לקהילות הסובבות אותו, היא דבר שיש להכיר בו ולכבדו.

בלוג סקס ondequando מאמרים נוספים

טנטרה: חקר האמנות העתיקה של חיבור רוחני וטרנספורמציה

מאולפני יוגה ועד לתקשורת המיינסטרים, המונח "טנטרה" צבר פופולריות רבה בשנים האחרונות. עם זאת, המהות והחשיבות האמיתית של מנהג עתיק זה הולכת לאיבוד לעתים קרובות בתיאור המודרני שלו. במציאות, טנטרה היא דרך רוחנית עמוקה…

טנטרה: חקר האמנות העתיקה של חיבור רוחני וטרנספורמציה

טנטרה: חקר האיחוד המקודש של הנפש, הגוף והרוח

מה עולה לכם בראש כשאתם חושבים על טנטרה? אולי אתם מדמיינים טקסים אקזוטיים, פרקטיקות מיניות ואמונות אזוטריות. בעוד שאולי יש אמת מסוימת באסוציאציות אלה, טנטרה היא הרבה יותר מאשר השקפה צרה זו. זוהי מסורת…

טנטרה: חקר האיחוד המקודש של הנפש, הגוף והרוח

הרצליה: פנינה נסתרת על חוף הים התיכון של ישראל

העיר הרצליה, הממוקמת רק 15 ק"מ צפונית לתל אביב, מאפילה לעתים קרובות על שכנתה הגדולה והמוכרת יותר. אבל פנינה נסתרת זו על חוף הים התיכון של ישראל יש כל כך הרבה מה להציע, מחופים…

הרצליה: פנינה נסתרת על חוף הים התיכון של ישראל