ההיסטוריה והתרגול של הטנטרה

סיפורי סקס

387 מילים

טנטרה היא מסורת רוחנית הודית עתיקה שראשיתה לפחות במאה ה-4 לפני הספירה. זוהי מסורת רבת פנים המשלבת טקסים, פרקטיקה ופילוסופיה. שורשיה בהינדואיזם ובבודהיזם, והיא כוללת פרקטיקות אזוטריות ואזוטריות המבקשות להרחיב את המודעות לעצמי ולהשיג שחרור מכבלי העולם.

הטנטרה שואפת להביא למצב גבוה של תודעה והתעלות, שבו המתרגל מסוגל לשחרר את הנפש מסבל ולהיכנס למצב הוויה גבוה יותר. המילה "טנטרה" מגיעה מהמילה בסנסקריט tan, שמשמעותה "להתמתח, להתפשט, לארוג, לפרוש", ו-tra, שמשמעותה "כלי". הכוונה היא לפרקטיקות שנועדו לפתוח את שערי התודעה, כדי להגיע להארה.

ניתן לחלק את תרגולי הטנטרה לשתי קטגוריות רחבות: פנימית וחיצונית. תרגולים פנימיים כוללים טכניקות כגון מדיטציה, הדמיה ותרגילי נשימה, המשמשים כדי להביא מודעות לעצמי הפנימי ולעורר אנרגיות רוחניות רדומות. פרקטיקות חיצוניות כוללות פרקטיקות פיזיות וחושיות כגון מודרות (מחוות טקסיות), תנוחות ותנועות גוף מסוימות, וטקסים המשתמשים בקול, שירה וצורות אחרות של פולחן.

פילוסופיית הטנטרה גורסת כי היקום הוא רשת של שדות אנרגיה המחוברים זה לזה, וכי לכל אדם יש גם שדה פנימי של אנרגיה. מטרת הטנטרה היא לעורר, לטפח ולשלב את שדות האנרגיה של הגוף, המכונים קונדליני, ולעזור להם לעלות דרך הצ'אקרות.

קונדליני מתואר בדרך כלל כצורה של אנרגיה רוחנית אינטנסיבית הממוקמת בבסיס עמוד השדרה, ממש מעל אזור האגן. קונדליני הוא האמין להיות המקור של כל החיים, להיות אחראי על הרגשות, רגשות, ומחשבות. מאמינים שהוא גם המקור לכוחות הטרנספורמציה, הריפוי וההארה. כאשר הקונדליני מתעורר, הוא עולה במעלה עמוד השדרה, מפעיל ופותח את הצ'אקרות לאורך הדרך. ישנן שבע צ'אקרות עיקריות בגוף, המתאימות לרמות שונות של אנרגיה פיזית, מנטלית ורוחנית.

מתרגלי טנטרה גם מאמינים שיש ליהנות מהחיים ולהתענג עליהם כחלק מהתרגול הרוחני של האדם, ולא להימנע מהם. ככאלה, פרקטיקות מיניות מסוימות הן חלק מהמסורת הטנטרית. אלה כוללים עיסוי טנטרי, Yab-Yum, ושימוש באנרגיה מינית למטרות רוחניות. עם זאת, חשוב לציין כי לא כל מתרגלי הטנטרה עוקבים אחר תרגולים מיניים אלה, וכי טנטרה עוסקת בהעמקת רגשות של אחדות, חיבור ואהבה, בדיוק כפי שהיא עוסקת בביטוי מיני.

תרגול הטנטרה הותאם ושולב גם בפרקטיקות רוחניות עכשוויות שונות. כיום, מתרגלי טנטרה כוללים יוגים, פסיכותרפיסטים, מרפאי אנרגיה, ספיריטואליסטים של העידן החדש, ורבים אחרים. מתרגלים אלה משתמשים בטנטרה כדי להקל על צמיחה אישית וטרנספורמציה רוחנית.

טנטרה היא תרגול טקסי מאוד, הכולל מגוון פעילויות פיזיות, נפשיות ורוחניות. זהו מסע של חקירה עצמית, דרך להרחיב את המודעות שלנו לעצמי ולקוסמוס, ודרך להשיג שחרור מהסבל של חיי היומיום. באמצעות הכרה ועבודה עם האנרגיה שבתוכנו, כמו גם עם האנרגיה של היקום, אנו יכולים בסופו של דבר להרחיב את התודעה שלנו ולברוא נתיבים חדשים לריפוי, טרנספורמציה וצמיחה.

בלוג סקס ondequando מאמרים נוספים

לחקור את העולם המורכב של נערות ליווי: להבין את האמת מאחורי מקצוע שנוי במחלוקת

המונח "נערת ליווי" מעלה לעתים קרובות דימויים של עסקאות חשאיות ומפוקפקות בפינות החשוכות של החברה. זהו מקצוע שזכה גם להאדרת וגם לסטיגמה, כאשר תקשורת המיינסטרים מציגה אותו…

לחקור את העולם המורכב של נערות ליווי: להבין את האמת מאחורי מקצוע שנוי במחלוקת

העולם המרתק של נערות ליווי: מבט מבפנים

המונח "נערות ליווי" מעלה לעתים קרובות דימויים של פעילויות בלתי חוקיות או לא מוסריות, למרות היותו מקצוע לגיטימי בחלקים רבים של העולם. עם זאת, יש הרבה יותר…

העולם המרתק של נערות ליווי: מבט מבפנים

נערות ליווי: עולם החברות המקצועית

המונח "נערות ליווי" עשוי לעורר מגוון תגובות מאנשים, החל מסקרנות ועד שיפוטיות. עם זאת, בניגוד לאמונה הרווחת, נערות ליווי אינן קשורות רק לתעשיית המין. הם אנשים המציעים…

נערות ליווי: עולם החברות המקצועית