יחסי מין: סקירה מקיפה

סיפורי סקס

545 מילים

יחסי מין, או coitus, הוא איחוד פיזי בין שני אנשים שהם בדרך כלל מהמין השני. זה כולל חדירה, החדרת הפין לנרתיק, ופעילויות קשורות אחרות. במהלך קיום יחסי מין, המשתתפים עשויים לעסוק בפעילויות פיזיות, רגשיות ו / או רוחניות כדי להגביר את החוויה המענגת ולהשפיע על מעורבותם של האחרים. היא נחשבת לאחת הפעילויות האינטימיות ביותר בין שני אנשים, והיא עלולה לשאת סיכונים בריאותיים ורגשיים משמעותיים.

היסטוריה של יחסי מין
פעולת המשגל חוזרת לכתבים האנושיים המוקדמים ביותר הידועים. בתרבויות עתיקות שונות כמו היוונים, הרומאים והסינים, מעשים מיניים בין גברים לנשים נתפסו כטבעיים ומקובלים. בימי הביניים, אידיאלים דתיים הפריעו לעתים קרובות לפעילויות מיניות מהנות. עם זאת, בתקופה זו החלו להתפשט יצירות כתובות המתארות מנהגים ואמונות של תרבויות שונות סביב מין. בעידן התעשייתי התפתחו טכניקות רפואיות חדשות בנוגע לאמצעי מניעה ואמצעי מניעה – המאפשרות לאנשים לקיים יחסי מין ללא חשש מהריונות "מקריים". זה, יחד עם הזמינות הנרחבת של קונדומים, תרם ככל הנראה לעלייה החדה של מקרים מדווחים של מחלות המועברות במגע מיני מאז 1970.

סוגי יחסי מין
יחסי מין בין שני אנשים יכולים בדרך כלל להיות מחולקים לשלוש קטגוריות עיקריות; וגינאלי, אוראלי ואנאלי.

יחסי מין וגינליים הם אחד הסוגים הנפוצים ביותר וכוללים החדרת הפין לנרתיק הנקבה. זה בדרך כלל כרוך בתנועות הכרוכות בדחיפה, וגירוי פיזי בדרך כלל מביא לשיא מיני עבור שני הצדדים המעורבים.

יחסי מין אנאליים הם החדרת הפין לפי הטבעת במקום. סוג זה של יחסי מין מציע הגנה מועטה והוא מסוכן מאוד. היא נתפסת בדרך כלל כפעילות שנויה מאוד במחלוקת בשל סיכוני הנפיצות הפוטנציאליים שלה.

מין אוראלי כרוך בחדירה של הפה על ידי הפין (נקרא fellatio), או החדרת הפין לתוך הפה של בן הזוג (המכונה cunnilingus). סוג זה של יחסי מין נושא סיכון נמוך יותר ל- HIV / מחלות מין, אך המשתתפים צריכים להיות מודעים לסיכון של חיידקים שנולדו ברוק.

היתרונות של יחסי מין
ליחסי מין יש יתרונות פיזיים ורגשיים רבים הקשורים. ישנן עדויות לכך שפעילות מינית סדירה יכולה לעזור בהפגת מתחים, שינה משופרת ופסיכולוגיה חיובית (כגון שיפור ההערכה העצמית, שביעות רצון מבן הזוג, ביטחון עצמי ורווחה כללית). בנוסף, מחקרים מסוימים הציעו כי הורמונים מסוימים המשתחררים בתגובה לגירויים פיזיים הנמצאים במהלך יחסי מין יכולים לעורר השפעות משככות כאב.

סיכונים של יחסי מין
אנשים העוסקים ביחסי מין צריכים להיות מודעים לסיכונים הפוטנציאליים הקשורים לפעילותם. אלה כוללים את הפוטנציאל להריון לא רצוי, העברת מחלות המועברות במגע מיני (STD), ואת האפשרות של אלימות פיזית.

מחלות המועברות במגע מיני (STD)
ישנן אינספור מחלות מין שניתן להעביר באמצעות פעילות מינית. HIV / איידס, זיבה, כלמידיה, עגבת, טריכומוניאזיס והרפס הם כולם מחלות מין מדבקות מאוד שניתן למנוע באמצעות שימוש בקונדומים ושיטות מחסום אחרות. בדיקות סדירות למחלות מין הן חלק חשוב ביחסי מין בטוחים ואחראיים.

הריון לא מתוכנן
הריון לא מתוכנן מתרחש כאשר אדם לא תכנן או התכונן להריון. הריונות לא מכוונים יכולים להתרחש באמצעות יחסי מין טבעיים, והריונות לא רצויים יכולים להימנע בעיקר על ידי פרקטיקות כגון שימוש באמצעי מניעה אמינים ו / או הימנעות מפעילות מינית.

אלימות פיזית
אלימות פיזית במהלך יחסי מין יכולה לכלול צורות של התעללות כגון אונס, תקיפה פיזית או כפייה מינית. חשוב להיות מודעים לרמזים פיזיים ומילוליים, ולהקפיד לתקשר עם בן הזוג אם משהו לא נוח או לא רצוי.

מסקנה
יחסי מין הם סוג של אינטימיות פיזית המשותפת לשני אנשים מסכימים ואכפתיים. כאשר עוסקים באחריות ובבטחה, יחסי מין יכולים להביא יתרונות פיזיים ורגשיים. אנשים שבוחרים לקיים יחסי מין צריכים להיות מודעים ולעסוק בטכניקות למניעת סיכונים; כולל הגנה מפני הריון לא מכוון, אמצעי מין בטוח ומודעות לסיכונים פיזיים פוטנציאליים.

בלוג סקס ondequando מאמרים נוספים

טנטרה: חקר האמנות העתיקה של חיבור רוחני וטרנספורמציה

מאולפני יוגה ועד לתקשורת המיינסטרים, המונח "טנטרה" צבר פופולריות רבה בשנים האחרונות. עם זאת, המהות והחשיבות האמיתית של מנהג עתיק זה הולכת לאיבוד לעתים קרובות בתיאור המודרני שלו. במציאות, טנטרה היא דרך רוחנית עמוקה שחורגת הרבה מעבר לטכניקות מיניות וסטריאוטיפים. במאמר זה נצלול לעולם הטנטרה…

טנטרה: חקר האמנות העתיקה של חיבור רוחני וטרנספורמציה

טנטרה: חקר האיחוד המקודש של הנפש, הגוף והרוח

מה עולה לכם בראש כשאתם חושבים על טנטרה? אולי אתם מדמיינים טקסים אקזוטיים, פרקטיקות מיניות ואמונות אזוטריות. בעוד שאולי יש אמת מסוימת באסוציאציות אלה, טנטרה היא הרבה יותר מאשר השקפה צרה זו. זוהי מסורת רוחנית מגוונת ועתיקה שהתפתחה במשך אלפי שנים, ומציעה נתיב עמוק לגילוי…

טנטרה: חקר האיחוד המקודש של הנפש, הגוף והרוח

הרצליה: פנינה נסתרת על חוף הים התיכון של ישראל

העיר הרצליה, הממוקמת רק 15 ק"מ צפונית לתל אביב, מאפילה לעתים קרובות על שכנתה הגדולה והמוכרת יותר. אבל פנינה נסתרת זו על חוף הים התיכון של ישראל יש כל כך הרבה מה להציע, מחופים מדהימים ותעשיית היי-טק משגשגת ועד היסטוריה עשירה ותרבות תוססת. בפוסט בבלוג…

הרצליה: פנינה נסתרת על חוף הים התיכון של ישראל