מהם פטישים, וכיצד הם קשורים למיניות?

סיפורי סקס

433 מילים

למונח "פטיש" יכולות להיות משמעויות מרובות בהתאם להקשר, אך בתחום המיניות, הוא מתייחס בדרך כלל לעניין מיני או תשוקה למשהו ספציפי שיכול לנוע בין חפץ או פעילות לאיבר גוף או בגדים. בעלי פטישים עשויים למצוא גירוי וסיפוק ממושא התשוקה, כמו גם מפעולת החיפוש אחריו. למרות שפטישים יכולים להיתפס כטאבו או מוזר, חשוב להכיר בכך שתחומי עניין אלה הם בריאים ונורמליים לחלוטין – כל עוד הם אינם גורמים למצוקה או אי נוחות למעורבים.

כשמדובר בפטישים, כדאי להבחין בין ראשוניים ומשניים. פטישים ראשוניים הם אלה שהם חלק בלתי נפרד מהפנטזיות וההתנהגויות המיניות של האדם, והם בדרך כלל כרוכים בחפצים או פעילויות הנדרשים להשגת סיפוק או הגשמה מינית. מצד שני, פטישים משניים הם אלה שאינם נדרשים בהכרח לסיפוק מיני – הם פשוט מעצימים את החוויה ומוסיפים לה רובד של ארוטיות.

לדוגמה, אלה עם פטיש לרגליים עשויים ליהנות מהצפייה, לגעת או ללקק את כפות רגליו של אדם אחר, בעוד שאלו שאוהבים דגדוג עשויים למצוא את זה מרגיע או מגרה לגעת בדרך מסוימת. באופן דומה, אלה עם פטיש לטקס עשויים ליהנות מהתחושה של ללבוש או שמישהו אחר לובש לטקס. פטישים יכולים לבוא בכל הצורות והצורות, ואפילו אנשים ללא פטיש מוגדר במיוחד עשויים למצוא פעילויות או חפצים מסוימים מגרים – אז אל תרגישו נבוכים או מתביישים אם אתם מגלים שאתם מתעוררים על ידי משהו שנמצא מחוץ לגבולות המיניים המסורתיים.

אם אתה סקרן לגבי פטישים, ישנם כמה מאפיינים מרכזיים שיש לשים לב אליהם. הסמן הבולט ביותר הוא עוררות גופנית מהפריט או מהפעילות המעניינת – לדוגמה, אדם עם פטיש לרגליים עשוי למצוא את עצמו מתעורר מעצם מראה כפות רגליו של אדם אחר. כמו כן, מישהו עם פטיש לטקס עשוי להתעורר רק מהמראה והריח של בגדי לטקס. מלבד עוררות פיזית, בעלי פטישים עשויים גם להרגיש קשר פסיכולוגי חזק למושא התשוקה שלהם ולמצוא את עצמם מקובעים עליו יתר על המידה עד לנקודה שבה הוא מתחיל להפריע לתפקודם היומיומי.

למרות שפטישים יכולים להיות שימושיים להפליא בתיבול חיי המין של האדם ולספק להם רובד חדש ומלהיב, הם יכולים גם להפוך ללא בריאים אם לוקחים אותם לקיצוניות. אם אתה מוצא את עצמך מבלה כמויות מוגזמות של זמן לחשוב או להתקבע על אובייקט מסוים או פעילות, זה עשוי להיות שווה לשקול לדבר עם מקצועי כדי להבטיח כי הפטיש אינו מפריע או מונע ממך לחיות חיים מאוזנים ומספקים אחרת.

בסך הכל, חשוב להכיר בכך שפטישים יכולים להיות נורמליים ובריאים לחלוטין, כל עוד כל הצדדים המעורבים מרגישים בנוח ובהסכמה. אמנם יש כמה פטישים די קיצוניים שם בחוץ, אין צורך לבייש אף אחד על תחומי העניין הספציפיים שלהם – לפעמים שימוש יצירתי בחפצי פטיש או פעילויות יכול להיות בדיוק הדבר כדי לתבל מערכת יחסים רומנטית או שגרת חדר שינה. כל עוד זה בהסכמה ולא מפריע לחיי היומיום, חקירת הפטישים המיניים יכולה להיות מסע מתגמל ומרגש.

בלוג סקס ondequando מאמרים נוספים

לחקור את העולם המורכב של נערות ליווי: להבין את האמת מאחורי מקצוע שנוי במחלוקת

המונח "נערת ליווי" מעלה לעתים קרובות דימויים של עסקאות חשאיות ומפוקפקות בפינות החשוכות של החברה. זהו מקצוע שזכה גם להאדרת וגם לסטיגמה, כאשר תקשורת המיינסטרים מציגה אותו לעתים קרובות כמשהו שערורייתי ולא מוסרי. עם זאת, המציאות של נערות הליווי והתעשייה שבה הן פועלות היא הרבה…

לחקור את העולם המורכב של נערות ליווי: להבין את האמת מאחורי מקצוע שנוי במחלוקת

העולם המרתק של נערות ליווי: מבט מבפנים

המונח "נערות ליווי" מעלה לעתים קרובות דימויים של פעילויות בלתי חוקיות או לא מוסריות, למרות היותו מקצוע לגיטימי בחלקים רבים של העולם. עם זאת, יש הרבה יותר למקצוע הזה ממה שנראה לעין. רחוק מלהיות רק אובייקטים של תשוקה, לקרוא בנות הן נשים מיומנות ויוזמה אשר…

העולם המרתק של נערות ליווי: מבט מבפנים

נערות ליווי: עולם החברות המקצועית

המונח "נערות ליווי" עשוי לעורר מגוון תגובות מאנשים, החל מסקרנות ועד שיפוטיות. עם זאת, בניגוד לאמונה הרווחת, נערות ליווי אינן קשורות רק לתעשיית המין. הם אנשים המציעים חברות ואינטראקציות חברתיות תמורת תשלום, ושירותיהם מבוקשים באופן נרחב בחלקים שונים של העולם. במאמר זה נעמיק בעולמן של…

נערות ליווי: עולם החברות המקצועית